Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Ciekawość Świata

Curiosity

Ciekawość świata

Czy z nutą zazdrości oglądasz program „Kobieta na krańcu świata”? Jeśli tak jak Martyna Wojciechowska kochasz podróże to wyjedź z nami na jedną z wielu wypraw po Polsce, Europie czy USA albo Kanadzie. W naszej szkole działa prężnie młodzieżowy chapter (jeden z czterech w Polsce) międzynarodowej organizacji People to People International. Dzięki temu nawiążesz kontakt z ludźmi z całego świata, co z pewnością zaowocuje planami kolejnych podróży.

Nowoczesność

Modernity

Nowoczesność

Czy Twoim marzeniem zawsze było wystąpienie przed wielotysięczną publicznością na Camp Nou w Barcelonie niczym Leo Messi? A może chciałabyś być drugą Gosią Glinką i w przyszłości wywalczyć dla Polski puchar Mistrzostw Europy a może i Świata? Jeśli tak to nasza nowoczesna, pełnowymiarowa hala sportowa przybliży Cię do realizacji tych marzeń! Chcesz być konkurencją dla Steve'a Jobs'a? A może chciałbyś współpracować z Mark'iem Zuckerbergiem? U nas wszystko jest możliwe, ponieważ nasze pracownie informatyczne wyposażone są w najnowszy sprzęt iMAC. Dzięki dokładnej znajomości oprogramowania Apple – dostaniesz się na każdą uczelnię ekonomiczną czy politechnikę. W dodatku będziesz miał przewagę nad pozostałymi kandydatami przy ubieganiu się o praktyki bądź staże w międzynarodowych firmach lub korporacjach.

Wielokulturowość

Multiculturalism

Wielokulturowość

Chcesz rozumieć, kogo „torturuje” Shakira w piosence „La tortura”? W liceum czeka Cię zapoznanie się z historią cierpiącego Wertera – może pokusisz się o przeczytanie tej lektury w oryginale? A może chciałbyś pójść w ślady naszych absolwentów i studiować w Mediolanie, Oxfordzie czy Kopenhadze? Ułatwimy Ci te zadania, ponieważ w Programie Polskiej Matury prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Natomiast w Programie IB wszystkie zajęcia, z wyjątkiem języka ojczystego i języków obcych, oferujemy w języku angielskim. Jeżeli jesteś ciekawy jak wygląda życie Twoich rówieśników w innych krajach – zapytaj ich o to osobiście! Nasza szkoła jest otwarta dla osób różnych kultur, religii i narodowości.

Tolerancja

Tolerance

Tolerancja

Działasz charytatywnie? A może chcesz zacząć, ale nie potrafiłeś się zmobilizować? My uwielbiamy pomagać innym, dlatego od lat w naszej szkole ma swoją siedzibę Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, współpracujemy z Katowickim Hospicjum Cordis i z Fundacją Proventus. Naszych wolontariuszy znajdziesz również w Domu Aniołów Stróżów i w schroniskach dla zwierząt. Działamy też na rzecz wolności i tolerancji jako Grupa Szkolna Amnesty International. Jeśli masz swój pomysł na działalność charytatywną chętnie Cię wysłuchamy i razem z Tobą podejmiemy to wyzwanie!

Przyszłość

Future

Przyszłość

Czy interesują Cię losy Marii Antoniny, ale to Einstein jest Twoim autorytetem? U nas to Ty decydujesz, które przedmioty realizujesz w wersji rozszerzonej. W kameralnym, przyjaznym gronie (klasy maksymalnie 20-osobowe) przygotujemy Cię do matury tak, abyś mógł dostać się na wymarzoną uczelnię – również tę zagraniczną. Podchodzimy do każdego ucznia indywidualnie, więc nie ważne, czy jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej, czy masz wątpliwości, jak poprawnie napisać „gżegżółka”- u nas rozwiniesz skrzydła.