Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Rekrutacja

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Zdjęcie główne

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Zalety szkoły

Ciekawość Świata

Curiosity

Ciekawość świata

Czy z nutą zazdrości oglądasz program „Kobieta na krańcu świata”? Jeśli tak jak Martyna Wojciechowska kochasz podróże to wyjedź z nami na jedną z wielu wypraw po Polsce, Europie czy USA albo Kanadzie. W naszej szkole działa prężnie młodzieżowy chapter (jeden z czterech w Polsce) międzynarodowej organizacji People to People International. Dzięki temu nawiążesz kontakt z ludźmi z całego świata, co z pewnością zaowocuje planami kolejnych podróży.

Nowoczesność

Modernity

Nowoczesność

Czy Twoim marzeniem zawsze było wystąpienie przed wielotysięczną publicznością na Camp Nou w Barcelonie niczym Leo Messi? A może chciałabyś być drugą Gosią Glinką i w przyszłości wywalczyć dla Polski puchar Mistrzostw Europy a może i Świata? Jeśli tak to nasza nowoczesna, pełnowymiarowa hala sportowa przybliży Cię do realizacji tych marzeń! Chcesz być konkurencją dla Steve'a Jobs'a? A może chciałbyś współpracować z Mark'iem Zuckerbergiem? U nas wszystko jest możliwe, ponieważ nasze pracownie informatyczne wyposażone są w najnowszy sprzęt iMAC. Dzięki dokładnej znajomości oprogramowania Apple – dostaniesz się na każdą uczelnię ekonomiczną czy politechnikę. W dodatku będziesz miał przewagę nad pozostałymi kandydatami przy ubieganiu się o praktyki bądź staże w międzynarodowych firmach lub korporacjach.

Wielokulturowość

Multiculturalism

Wielokulturowość

Chcesz rozumieć, kogo „torturuje” Shakira w piosence „La tortura”? W liceum czeka Cię zapoznanie się z historią cierpiącego Wertera – może pokusisz się o przeczytanie tej lektury w oryginale? A może chciałbyś pójść w ślady naszych absolwentów i studiować w Mediolanie, Oxfordzie czy Kopenhadze? Ułatwimy Ci te zadania, ponieważ w Programie Polskiej Matury prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Natomiast w Programie IB wszystkie zajęcia, z wyjątkiem języka ojczystego i języków obcych, oferujemy w języku angielskim. Jeżeli jesteś ciekawy jak wygląda życie Twoich rówieśników w innych krajach – zapytaj ich o to osobiście! Nasza szkoła otwarta jest na osoby różnych narodowości – nawet tych najbardziej egzotycznych.

Tolerancja

Tolerance

Tolerancja

Działasz charytatywnie? A może chcesz zacząć, ale nie potrafiłeś się zmobilizować? My uwielbiamy pomagać innym, dlatego od lat w naszej szkole ma swoją siedzibę Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, współpracujemy z Katowickim Hospicjum Cordis i z Fundacją Proventus. Naszych wolontariuszy znajdziesz również w Domu Aniołów Stróżów i w schroniskach dla zwierząt. Działamy też na rzecz wolności i tolerancji jako Grupa Szkolna Amnesty International. Jeśli masz swój pomysł na działalność charytatywną chętnie Cię wysłuchamy i razem z Tobą podejmiemy to wyzwanie!

Przyszłość

Future

Przyszłość

Czy interesują Cię losy Marii Antoniny, ale to Einstein jest Twoim autorytetem? U nas to Ty decydujesz, które przedmioty realizujesz w wersji rozszerzonej. W kameralnym, przyjaznym gronie (klasy maksymalnie 20-osobowe) przygotujemy Cię do matury tak, abyś mógł dostać się na wymarzoną uczelnię – również tę zagraniczną. Podchodzimy do każdego ucznia indywidualnie, więc nie ważne, czy jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej, czy masz wątpliwości, jak poprawnie napisać „gżegżółka”- u nas rozwiniesz skrzydła.