Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Profile i zestawy przedmiotów prywatnego liceum w Katowicach.

Poniżej zapoznasz się z zestawem przedmiotów, jakich będziesz uczyć się, wybierając nasz program polskiej matury. Poza kanonem przedmiotów z zakresu podstawowego, w zależności od wybranego profilu, Wasze rozkłady zajęć będą się od siebie nieco różnić. Jeśli wybierzesz profil medyczny, zaoferujemy Ci o wiele więcej zajęć z biologii, chemii i anatomii. Jeśli wybierzesz profil informatyczny, humanistyczno – lingwistyczny albo matematyczno – fizyczny, zaoferujemy Ci odpowiednio zwiększoną liczbę zajęć z interesującego Cię zakresu.

Bez względu na to, czy rozpoczniesz naukę od klasy pierwszej, w czteroletnim cyklu kształcenia, czy jesteś absolwentem gimnazjum i chcesz dołączyć do nas od klasy drugiej (w cyklu trzyletnim), Przygotujemy Cię do matury lepiej, niż robią to gdzieś indziej. Zobacz w tabelach poniżej, o ile więcej niż inni mamy Ci do zaoferowania.
Porównaj liczbę godzin realizowanych z poszczególnych przedmiotów w Wańkowiczu i w innych liceach.
Zwróć uwagę na liczbę godzin z j. angielskiego, zajęcia z native speakerem, przedmioty takie jak matematyka, anatomia, fizyka medyczna, informatyka czy programowanie!

Sądzisz, że nasza oferta jest zbyt kromna? Masz propozycje na spersonalizowany profil nauki dla siebie? Taki tylko dla Ciebie? Skontaktuj się z nami i podziel się pomysłem. Lubimy takie wyzwania! Być może stworzymy ten nowy, TWÓJ profil razem.Medyczny z profesjonalną pracownią anatomiczną

Medyczny

Twoje marzenia o medycynie, kosmetologii, ratownictwie medycznym czy stomatologii - w ogóle o naukach związanych ze zdrowiem w tej klasie staną się rzeczywistością. Od pierwszej klasy położymy nacisk na kreatywne zgłębianie nauk biologicznych, w tym anatomii, rozumienie i wykorzystanie chemii. Tego nie znajdziesz gdzie indziej, kameralne grupy, żywy kontakt z przedmiotem badań i dociekań w pracowni anatomicznej, wsparcie nauczycieli prowadzących i udział w ciekawych warsztatach i zajęciach poza szkołą. Warto? Warto! Więc zapraszamy.

Czytaj więcej

Profil technologii XXI wieku

Technologii XXI wieku

Dzisiaj informatyka to za mało. Każdy obcuje z nowoczesnymi technologiami na co dzień. Zapraszamy Cię do klasy, która otworzy przed Tobą tajniki IT na miarę XXI wieku. Podręczniki pisane wczoraj dzisiaj tracą na aktualności, więc nauka w tej grupie to wyzwanie i przygoda. Zgłębianie nowych technologii, takich jak robotyka, boty, AI czy wiele innych to naprawdę wspaniała wyprawa naukowa. Sądzimy, że w tym profilu najbardziej kreatywną i efektywną metodą jest metoda projektu. Technologie XXI wieku zbyt szybko się zmieniają i rozwijają, by je ująć w sztywne ramy.

Czytaj więcej

Dla ścisłowców

Dla ścisłowców

Fizyka, matematyka to Twoje ulubione dziedziny wiedzy? Więc nie od rzeczy będzie położyć nacisk na rozwijanie kompetencji w naukach ścisłych, by móc kiedyś poczuć się naukowcem czy zwyczajnie działać w tych i pokrewnych im dziedzinach. U nas rozwiniesz się matematycznie, poznasz nieszablonowe metody obliczeń, zgłębisz tajemne obszary królowej nauk. Odkrycia ostatnich lat staną się dla Ciebie odskocznią do budowania swojej przyszłości. Razem z naszymi nauczycielami - pasjonatami nauk ścisłych zrozumiesz, czym jest radość z ich poznawania.

Czytaj więcej

Szyty na miarę

Szyty na miarę

Nie masz jeszcze sprecyzowanych planów i pomysłów na swoją przyszłość. Nam to nie przeszkadza, bo jesteśmy szkołą reagującą na potrzeby i oczekiwania uczniów. U nas uszyjesz swój profil na swoja miarę. Oczywiście w taki sposób, byś mógł w pełni realizować podstawę programową.

W ramach zajęć realizować będziesz w zakresie rozszerzonym: wybrane przez Ciebie co najmniej dwa przedmioty.

Czytaj więcej

rok szkolny czesne miesięcznie
2022/2023 1170 zł 

Czesne płatne jest 12 miesięcy/rok + jednorazowe (przez cały cykl nauki) wpisowe 3000 zł. 

Każdorazowa zmiana rozszerzenia po rozpoczęciu roku szkolnego to 500 zł.
W wypadku gdy wybrany przedmiot jest tylko dla:
  - jednej osoby - dopłata do czesnego wynosi 600 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok
  - dwóch osób - dopłata do czesnego wynosi 400 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok
  - trzech osób - dopłata do czesnego wynosi 200 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok