Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

By lepiej zrozumieć codzienne wyzwania i satysfakcję płynącą z pracy w sektorze technologicznym nasi licealiści uczestniczyli w spotkaniu ze specjalistami z firmy EXPLITIA S.A., która tworzy dedykowane rozwiązania informatyczne dla zakładów produkcyjnych.

Młodzież miała okazję zgłębić najistotniejsze aspekty pracy inżyniera w nowoczesnym środowisku programistycznym oraz poznać możliwości rozwoju oferowane przez sektor technologiczny, zwłaszcza w kontekście tworzenia dedykowanych rozwiązań informatycznych dla przemysłu produkcyjnego. Ponadto, uczestnicy spotkania zdobyli cenne informacje na temat niezbędnych kompetencji oraz umiejętności, które będą kluczowe dla przyszłych inżynierów programistów. Dzięki praktycznemu konkursowi mieli także szansę zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności w realnym środowisku. 

To kolejne udane spotkanie z cyklu "A co po liceum?", które nie tylko pomogło lepiej zrozumieć codzienne wyzwania zawodowe, ale także zainspirowało młodych ludzi do poszukiwania ścieżek kariery w sektorze technologicznym. Jesteśmy przekonani, że okaże się wartościowe dla tych, którzy rozważają karierę w IT.

POWRÓT