Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

BioMedTech

Uczniowie naszego liceum w składzie: Szymon Bogdani, Marcin Rybok oraz Michael Grynkiewicz wraz z Panią Martą Skwarek wzięli udział w XIII Konferencji Naukowej BIOMEDTECH SILESIA 2016 JUNIOR, która odbyła się 8 kwietnia 2016 r. w siedzibie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Konkurencja była w tym roku duża, tym bardziej cieszy fakt, że mimo wszystko naszym uczniom udało się stanąć na podium, zajmując trzecie miejsce. Swój projekt zaprezentowali w języku angielskim, co było dodatkowym atutem.

Konferencja corocznie jest poświęcona postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej. Wykład inauguracyjny wygłosił Pan doc. Zbigniew Nawrat - kierownik Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, a zarazem pomysłodawca Konferencji BioMedTech.

W obecnej edycji zaprezentowanych zostało wiele interesujących prac z obszarów nauk technicznych, biologicznych i medycznych, związanych z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia.

Tegoroczne wydanie konferencji było o tyle wyjątkowe, że wpisało się w obchody 25-lecia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi. 

Gratulujemy i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konferencji w przyszłym roku!

POWRÓT