Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Dzień Nauki

Uczniowie klas 5-8 zorganizowali wspaniały Dzień Nauki dla swoich młodszych kolegów z klas 1-4. W trakcie tego dnia młodsze dzieci miały okazję brać udział w wielu fascynujących doświadczeniach naukowych, które przygotowali dla nich starsi uczniowie.

Uczniowie z klas 5-8 przygotowali wiele różnych zadań praktycznych, które były związane z nauką i przyrodą. Na przykład, jednym z zadań było tworzenie wulkanu chemicznego, który reagował na specjalną mieszankę substancji, tworząc efektowną erupcję. Innym zadaniem było stworzenie modelu planetarnego układu słonecznego, który pomógł dzieciom zrozumieć, jak ruch planet powoduje zjawisko dnia i nocy.

W innych zadaniach uczniowie wykorzystywali proste narzędzia, takie jak lupy i mikroskopy, aby zbadać mikroskopijne struktury roślin i zwierząt. Dzieci mogły również samodzielnie eksperymentować, np. robiąc prosty elektromagnes, badając właściwości różnych cieczy, czy obserwując jakie zjawiska zachodzą, kiedy mieszają różne substancje.

Dzień Nauki był wspaniałą okazją dla starszych uczniów, aby podzielić się swoją wiedzą i pasją z młodszymi kolegami. Uczestnictwo w różnych doświadczeniach naukowych zachęcało dzieci do aktywnego uczestnictwa w procesie uczenia się i zrozumienia, jak funkcjonuje świat wokół nich.

POWRÓT