13 grudnia gościliśmy w murach naszych Szkół niezwykłą młodzież - Eco Agents, czyli drużynę młodych ekologów z Norwegii. Dzieci i ich nauczyciele odwiedzili Katowice w ramach szczytu klimatycznego COP24, zaś do Complex of Silesian International Schools i Prywatnego Liceum im. Wańkowicza przybyli w celu zaprezentowania nam swojego rocznego raportu pokazującego działania norweskich dzieci mające na celu wywarcie presji na władzach i wprowadzenie zmian ratujących środowisko naturalne. Spotkanie składało się z dwóch części: prezentacji raportu oraz dyskusji, która okazała się bardzo ożywiona! Nasi uczniowie mieli mnóstwo pytań do Skandynawów, którzy w Polsce są kojarzeni z czystym powietrzem i odnawialnymi źródłami energii, zaś młodzi Norwegowie byli pod wrażeniem informacji przedstawionym im przez naszą delegację. Wiemy już, że owocem spotkania będzie nawiązanie stałej współpracy. Gratulujemy i czekamy na efekty!