Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

E(x)plory Week 2016

Drużyna z naszego liceum w składzie: Szymon Bogdani, Michael Grynkiewicz oraz Marcin Rybok otrzymała akredytację na Ogólnopolski Finał Konkursu Naukowego E(x)plory podczas Gdynia E(x)plory Week 2016!

Będzie to już trzeci etap konkursu. W Gdyni autorzy prac będą ubiegać się o stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 zł oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży w USA, Holandii, Brazylii i Rumuni.

Nasi Licealiści wraz z opiekunką Panią Martą Skwarek 20 maja 2016 r. wzięli udział w  Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory w Podzamczu k. Chęcin, gdzie prezentowali swój projekt. W skład jury wchodzili przedstawiciele uczelni wyższych i instytucji badawczo-naukowych. Według Przewodniczącego Jury -  prof. dr. hab. inż. Bogdana Antoszewskiego z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki  Świętokrzyskiej, pracę cechował wysoki poziom merytoryczny, duże zaangażowanie autorów i pogłębienie wiedzy z zakresu: inżynierii, medycyny, technologii .

Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne w Podzamczu gościło w tym dniu około 800 osób, które  miały okazję uczestniczyć w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych.  Ciekawym elementem programu była wystawa: „Człowiek – niezwykła maszyna” . Ta wystawa to podróż do wnętrza człowieka. Pokazała, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Było to cenne źródło wiedzy dla młodych i starszych widzów, rzadko można ujrzeć zobrazowane pięć czynności życiowych człowieka, między innymi: oddychanie, odżywianie czy reagowanie na bodźce. Główną atrakcją festiwalu stanowiły jednak projekty konkursowe E(x)plory. Podczas otwartych sesji konkursowych każdy mógł porozmawiać z uczestnikami konkursu i zobaczyć prezentowane przez nich projekty.

Naszym Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunka: mgr Marta Skwarek

POWRÓT