Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Na miotle (prawie) na Łysą Górę

Cieszymy się, że zostaliśmy jako społeczność Wańkowicza zaproszeni na wycieczkę integracyjną w Góry Świętokrzyskie!

To były niezapomniane trzy dni pełne przygód i wspólnych momentów.

Program wycieczki przedstawiał się naprawdę ekscytująco. Jako punkt wypadowy wybraliśmy Jodłowy Dwór, hotel malowniczo położony u wrót Parku Narodowego. Wizyta u wiedźmy w BabyJagowie na pewno dostarczyła niezapomnianych wrażeń. A co powiecie o wspólnym ognisku i pysznym jedzeniu? Brzmi jak idealna okazja do integracji i zabawy i takie było.

Wartościowym elementem programu okazały się także odwiedziny w klasztorze na Świętym Krzyżu (czyli Łysej Górze) i podziemnej krypcie oraz podziwianie gołoborza na Łysej Górze. Przenieśliśmy się również w czasie do średniowiecznej wioski, gdzie spotkanie z zielarką i rzemieślnikami było z pewnością fascynującym doświadczeniem.

Nie możemy zapomnieć o emocjonujących zabawach integracyjnych oraz dyskotece prowadzonej przez prawdziwego DJ'a! To wprost idealny moment, podczas którego wszyscy uczniowie mogli się jeszcze lepiej poznać i spędzić czas razem.

Po drodze nie omieszkaliśmy się zatrzymać się również przy ruinach zamku Krzyżtopór oraz zwiedzić urokliwy Szydłów zwany polskim Carcassonne.

Jesteśmy pewni, że uczniowie wszystkich klas przeżyli niesamowitą przygodę i wrócili pełni pozytywnych wspomnień oraz wzmacniających więzi.

Dziękujemy za fantastyczną wycieczkę.

POWRÓT