Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Projekt przyrodniczy 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 1 i 2 naszego liceum zaangażowali się w ekscytujący projekt badawczy, który pozwolił im zgłębić tajemnice Morza Bałtyckiego. Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim była dla nas niezwykłą okazją do uczenia się od ekspertów z dziedziny oceanografii.

Projekt przyrodniczy o Morzu Bałtyckim był nie tylko wyjątkowym doświadczeniem naukowym, ale także okazją do zrozumienia ekosystemu morza i jego znaczenia dla naszej planety. Uczniowie mieli możliwość zbierania próbek wody i organizmów morskich, a także badania parametrów oceanicznych. Dzięki temu mogliśmy zgłębić złożoność życia morskiego i wpływ czynników zewnętrznych na jego rozwój.

Finalnym etapem projektu było zakończenie na uczelni w Gdańsku i Gdyni. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z wybitnymi oceanografami, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas wizyty w Uniwersytecie Gdańskim i w terenie czyli na Bałtyku nasi uczniowie mogli doświadczyć atmosfery akademickiej oraz zobaczyć, jak wygląda praca badawcza na najwyższym poziomie.

Projekt był realizowany jako przedmiot interdyscyplinarny z takich dziedzin jak biologia, fizyka i chemia. Pomysłodawcą projektu był nauczyciel biologii w naszym liceum. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy i zaangażowaniu p. Artura i p. Edyty. Dziękujemy za za wspólny wyjazd i realizację zajęć dydaktycznych w nietuzinkowy sposób.

Liczymy na kolejne pomysły w przyszłym roku szkolnym. 

POWRÓT