Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Spora grupa uczniów, bo aż 40 osób z różnych szkół naszego Zespołu, wyruszyła na niezwykłą przygodę podczas Białej Szkoły. Miejsce to malownicze Andalo we włoskim regionie Trentino. Choć ich dni są wypełnione intensywnymi zjazdami na nartach, nie zapomnieli o swoich rówieśnikach i dzielą się zdjęciami i garścią faktów o tym regionie.

Andalo, położone u stóp majestatycznych Dolomitów w regionie Paganella, to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Narciarskie przygody są wzbogacone o bajeczną panoramę górskich szczytów, które zachwycają zarówno doświadczonych narciarzy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na stokach. Ponadto, malownicze trasy biegowe i szlaki turystyczne przyciągają miłośników pieszych wędrówek, którzy pragną odkryć uroki tej magicznej okolicy.

Nie tylko sporty zimowe stanowią atrakcję Andalo. Region Trentino słynie z bogatej kultury i tradycji. Na trasie natknąć się można na urocze wioski alpejskie, gdzie mieszkańcy zachowują dawne obyczaje regionu. Ponadto, lokalna kuchnia to prawdziwa uczta dla podniebienia. Nie można przegapić okazji spróbowania tradycyjnych włoskich dań, takich jak smakowite risotto z grzybami czy pyszne sery, które doskonale komponują się z wieczornymi posiłkami po dniu pełnym aktywności.

Region udostępnia odwiedzającym blisko 35 km tras, z czego najdłuższa liczy 5 km. Przeważąją nartostrady o łatwym i średnim poziomie trudności, dostosowane do naszych umiejętności. Niższe odcinki stoku prowadzą przez malownicze sosnowe lasy, co stanowi dodatkową atrakcję.

Tygodniowy wyjazd mija szybko i uczniowie wkrótce wrócą do szkoły. Jesteśmy przekonani, że wspomnienia z tego wyjątkowego wyjazdu pozostaną z nimi na długo. 

POWRÓT