W naszej szkole znajduje się największy w Polsce oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i dlatego właśnie u nas odbywają się cykliczne warsztaty dla germanistów z całego Śląska.

Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym miało miejsce 7 września 2018 r. Dzięki nowatorskiej formie warsztatów uczestnicy poznali różne ciekawe metody i  techniki prowadzenia zajęć. Przedstawione zostały również wszystkie części egzaminu Fit in Deutsch 1.

Kolejne spotkanie planowane jest na 22 września 2018 roku i nosi tytuł  "Meine Stärken, meine Chancen – die internationalen Prüfungen A2 und B1".

18 września zaś odbędzie się konferencja metodyczna, na którą zaprosiliśmy wydawnictwa: Pearson, WSzPWN, Lektorklett  oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Sosnowca i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" z Katowic.

Zapraszamy!!!