Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Wizyta nauczycieli z Anne-Frank-Realschule z Mainz

Od  12 do 16 czerwca gościliśmy Julię i Damaris, nauczycielki z niemieckiej szkoły partnerskiej Anne-Frank-Realschule z Moguncji (Mainz).  

Wizyta rozpoczęła się od powitania i zwiedzania szkoły, a następnie Julia i Damaris hospitowały lekcje języka angielskiego w Complex of Silesian International Schools. Kolejny dzień rozpoczął sie od finału konkursu online "Schweiz-KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach". Nasze nauczycielki mogły zapoznać sie z innowacyjną formą organizacji konkursu. Później odbyło sie spotkanie nauczycieli uczestniczących w projekcie wymiany pani Małgorzaty Bubik i Marioli Szendzielorz. Podczas spotkania została zaplanowana wymiana online w nowym roku szkolnym.

Następnie nauczycielki z Mainz spotkały się z uczniami klasy 5, którzy od roku biorą już udział w różnych wspólnych działaniach z uczniami z Anne-Frank-Realschule (wysyłali kartki świąteczne, wymienili się kalendarzami adwentowymi itp). Było to wspaniałe przeżycie i dla uczniów, i dla nauczycielek, bo po raz pierwszy spotkali się „na żywo”. Panie hospitowały lekcję języka niemieckiego i matematyki.

Kolejny dzień zaczęliśmy od finału „Bunte Malgedichte” i warsztatów Sketchnotki. Nauczycielki z Moguncji poznały nową technikę rysowania i miały okazję porozmawiać z koordynatorkami i uczestnikami konkursu.W ostatnim już dniu obie panie mogły podziwiać kreatywne zajęcia plastyczne oraz lapbooki  uczestników finału konkursu „DACHL-Lapbook”.

Ostatnim punktem wymiany było spotkanie w Mediatece w Katowicach. Uczestniczki miały możliwość zapoznania się ze zbiorami Mediateki, a następnie wzięły udział w grze miejskiej, w której miały do wykonania konkretne zadania, a przy okazji zwiedziły Katowice.

POWRÓT