Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Wycieczka do Francji

Od 10 do 15 czerwca 2023 r. uczniowie z wszystkich pionów naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże zorganizowanej przez Pana Daniela Szeję. Opiekunkami były Panie: Małgorzata Andrysiak, Małgorzata Piotrowska-Hachuła, Aneta Zakrzewska i Magdalena Lenczowska.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy księstwo Monako. Zwiedziliśmy tamtejsze oceanarium, centrum, katedrę, Stare Miasto, widzieliśmy również tor Formuły 1. Po południu pojechaliśmy do Nicei. Tam po krótkim zwiedzaniu był czas na kąpiel w morzu :)

Drugiego dnia popłynęliśmy w rejs na Wyspę św. Małgorzaty i tam w starym forcie odwiedziliśmy celę, w której przetrzymywany był legendarny Człowiek w Żelaznej Masce. Później przechadzaliśmy się promenadą w Cannes, na której podziwialiśmy odciski dłoni wielkich gwiazd filmowych. Trochę żałowaliśmy, że na krótko przed naszym przybyciem ekipa techniczna zwinęła festiwalowy czerwony dywan. Po południu pojechaliśmy do Saint-Tropez. Po wizycie u słynnego żandarma część grupy poszła na plażę, a pozostali spacerowali urokliwymi uliczkami miasteczka.

Następnego dnia pojechaliśmy do miejscowości Èze. Po dość uciążliwej wspinaczce dotarliśmy do ogrodu z pięknymi egzotycznymi roślinami. Widoki z góry były niesamowite i całkowicie wynagrodziły nam nasz trud. Następnie zwiedzaliśmy miejscową fabrykę perfum. Po tej wizycie każdy mógł zakupić dla siebie perfumy i inne kosmetyki. Po południu ruszyliśmy w stronę Włoch, ponieważ ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w parku rozrywki Gardaland. Po  dniu pełnym wrażeń i po krótkim odpoczynku nad jeziorem Garda wyruszyliśmy do Polski. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

POWRÓT