Grupa uczniów z klasy 1 DP wzięła udział w wykładzie rektorskim "Narzędzia wspomagane sztuczną inteligencją w biznesie i edukacji: nowe zastosowania i wyzwania”, który odbył się w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Wykład ten poprowadziła prof. Joanna Krywalski Santiago z Lisbon School of Economics and Management - Universidade de Lisboa. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się między innymi ze zmianami na rynku np. cyfryzacja, clouding, sztuczna inteligencja z technologią Next Tech naśladującą kompetencje ludzi, sztuczna inteligencja, robotyka, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna.

Wykład z pewnością uporządkował wiedzę i zwrócił uwagę na wykorzystanie sztucznej inteligencji w codziennym zyciu.