Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Profile - liceum czteroletnie


Medyczny z profesjonalną pracownią anatomiczną

Medyczny

Twoje marzenia o medycynie, kosmetologii, ratownictwie medycznym czy stomatologii - w ogóle o naukach związanych ze zdrowiem w tej klasie staną się rzeczywistością. Od pierwszej klasy położymy nacisk na kreatywne zgłębianie nauk biologicznych, w tym anatomii, rozumienie i wykorzystanie chemii. Tego nie znajdziesz gdzie indziej, kameralne grupy, żywy kontakt z przedmiotem badań i dociekań w pracowni anatomicznej, wsparcie nauczycieli prowadzących i udział w ciekawych warsztatach i zajęciach poza szkołą. Warto? Warto! Więc zapraszamy.

Czytaj więcej

Profil technologii XXI wieku

Technologii XXI wieku

Dzisiaj informatyka to za mało. Każdy obcuje z nowoczesnymi technologiami na co dzień. Zapraszamy Cię do klasy, która otworzy przed Tobą tajniki IT na miarę XXI wieku. Podręczniki pisane wczoraj dzisiaj tracą na aktualności, więc nauka w tej grupie to wyzwanie i przygoda. Zgłębianie nowych technologii, takich jak robotyka, boty, AI czy wiele innych to naprawdę wspaniała wyprawa naukowa. Sądzimy, że w tym profilu najbardziej kreatywną i efektywną metodą jest metoda projektu. Technologie XXI wieku zbyt szybko się zmieniają i rozwijają, by je ująć w sztywne ramy.

Czytaj więcej

Dla ścisłowców

Dla ścisłowców

Fizyka, matematyka to Twoje ulubione dziedziny wiedzy? Więc nie od rzeczy będzie położyć nacisk na rozwijanie kompetencji w naukach ścisłych, by móc kiedyś poczuć się naukowcem czy zwyczajnie działać w tych i pokrewnych im dziedzinach. U nas rozwiniesz się matematycznie, poznasz nieszablonowe metody obliczeń, zgłębisz tajemne obszary królowej nauk. Odkrycia ostatnich lat staną się dla Ciebie odskocznią do budowania swojej przyszłości. Razem z naszymi nauczycielami - pasjonatami nauk ścisłych zrozumiesz, czym jest radość z ich poznawania.

Czytaj więcej

Szyty na miarę

Szyty na miarę

Nie masz jeszcze sprecyzowanych planów i pomysłów na swoją przyszłość. Nam to nie przeszkadza, bo jesteśmy szkołą reagującą na potrzeby i oczekiwania uczniów. U nas uszyjesz swój profil na swoja miarę. Oczywiście w taki sposób, byś mógł w pełni realizować podstawę programową.

W ramach zajęć realizować będziesz w zakresie rozszerzonym: wybrane przez Ciebie co najmniej dwa przedmioty.

Czytaj więcej

rok szkolny czesne miesięcznie
2022/2023 1170 zł 

Czesne płatne jest 12 miesięcy/rok + jednorazowe (przez cały cykl nauki) wpisowe 3000 zł. 

Każdorazowa zmiana rozszerzenia po rozpoczęciu roku szkolnego to 500 zł.
W wypadku gdy wybrany przedmiot jest tylko dla:
  - jednej osoby - dopłata do czesnego wynosi 600 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok
  - dwóch osób - dopłata do czesnego wynosi 400 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok
  - trzech osób - dopłata do czesnego wynosi 200 zł miesięcznie przez 12 miesięcy/rok