Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Edukacyjno-integracyjne wyjście na Uniwersytet Śląski

W czwartek 21 września uczniowie naszego liceum wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zorganizowanych  przez Panią Martę Skwarek.

Uczniowie klas 1,2 oraz 0DP wzięli udział w trzech niezwykle interesujących wykładach pod tytułem: „Osobliwości świata fizyki”, które odbyły się w Instytucie Fizyki. Tematyka tegorocznych wykładów i pokazów dotyczyła różnych zagadnień z zakresu fizyki cieplnej, energii oraz elektromagnetyzmu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych i często spektakularnych eksperymentów, a także poznać (lub przypomnieć sobie) różne zastosowania fizyki we współczesnym świecie.

W tym samym czasie uczniowie klasy 1DP, programu matury międzynarodowej IB udali się na zajęcia do Biblioteki Akademickiej CINiBA. Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, to wspólna biblioteka dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego, co czyni z niej jedyną tego rodzaju instytucję w Polsce. Uczniowie zapoznali się z zasobami biblioteki oraz zasadami korzystania z nich.

Z całą pewnością było to zarówno edukacyjne, jak i integracyjne wyjście społeczności Wańkowicza.

POWRÓT