Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Hej kolęda!

Pójdźcie za naszą gwiazdą, pójdźcie w jasności jasność.

 22 grudnia o 16:00 spotkaliśmy się po raz kolejny - który to już raz - w auli naszej szkoły, by refleksyjnie, z humorem i otwartym sercem rozpocząć tegoroczne świętowanie. Panie Dyrektor, Wicedyrektor, Koordynatorzy IB i Polskiej Matury, Nauczyciele, Rodzice i przede wszystkim nasi Uczniowie. Nie zapomnijmy również, że co roku gościmy absolwentów, co świadczy o naszej wyjątkowości. 

Spotkanie rozpoczął chórek naszych piosenkarek pod wodzą Pani Kasi Wróblewskiej, śpiewając wiązankę bożonarodzeniowych kolęd i piosenek w języku angielskim. Uczniowie klas 1DP oraz PREDP dali zgromadzonym powód do refleksji, przedstawiając na scenie impresję teatralną po angielsku o potrzebie niesienia pomocy i dobrego serca potrzebującej. Reżyserem był nieoceniony Pan Jeff.  

Potem krótki film o tym, że musimy zrobić wszystko, by wraz z umierającym Aleppo nie pozwolić umrzeć naszym ludzkim uczuciom i solidarności. Autorem filmu była Pani Kasia Papas. Refleksje świąteczne poprowadził Pan Janusz Woźniak, mówiąc o potrzebie takiego korzystanie ze swoich talentów, by pożytek mieli wszyscy, najbardziej ci pokrzywdzeni przez lis, uciekający przed represjami i zwyczajnie szukający pomocnej dłoni do nich wyciągniętej. Te rozważania była przeplatane pięknymi polskimi piosenkami pochodzącymi m.in. z musicalu  "Kolęda nocka". Tę część zakończyło wspólne odśpiewanie pięknej kolędy ze słowami Jarosława Mikołajewskiego i muzyka Grzegorza Turnaua pt. "Kolęda dla tęczowego Boga". 

Rodzą się dzieciątka licznie,
Rodzą się dzieciątka ślicznie
I pytają, gdzie jest raj."

Życzenia Pani Dyrektor były ciepłe: mimo zawirowań i smutku na świecie, mimo wszystko a może przede wszystkim: Wesołych Świąt!

Potem Marysia Lubomska i Julia Turek - znowu niezawodna Pani Kasia Wróblewska- zaśpiewały polskie kolędy, a wszyscy zgromadzeni życzyli sobie dobrych chwil i jasności na cały przyszły rok. 

Dziękujemy za te cudowne i ciepłe chwili i do zobaczenia w przyszłym roku. 

POWRÓT