6 grudnia 2018 r.  to wyczekiwany dzień dla wszystkich finalistów I. Międzyszkolnego Konkursu Artystyczno-Językowego „Spaß-Fun-Diversión”!

Konkurs „Spaß-Fun-Diversión”składa się z czterech odrębnych modułów skierowanych do różnych grup wiekowych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice. Inicjatorem i koordynatorem konkursu jest mgr Małgorzata Bubik. "Zając, jajko i co więcej", "Ach te wakacje" i "Nie tylko bombka i choinka" były skierowane do uczniów szkoły podstawowej i do klasy drugiej gimnazjum. Natomiast "Języki obce - po co? na co? dlaczego?" był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wszystkie nadesłane prace były oceniane przez komisję i pięcioro uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymało zaproszenie na galę finałową.

28 uczniów z 20 różnych szkół województwa śląskiego przedstawiało swoje prace konkursowe przed dziesięcioosobową komisją. Swoją obecnością zaszczycił nas Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec Pan Marcin Tyslik. W komisji konkursowej zasiedli również: Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu Pani Dorota Szewczyk,  Konsultant do spraw doskonalenia nauczycieli Pani Joanna Leś, przedstawiciel RODN "WOM" Katowice Pani Marianna Kłyk, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rudzie Śląskiej Pani Anna Wlaszczyk.

Zarówno prace jak i prezentacje uczniów były bardzo kreatywne. Z przyjemnością więc ogłaszamy, że zwycięzcami konkursu „Spaß-Fun-Diversión” są:

w konkursie „Zając, jajko i co więcej?” kategoria 1-3 szkoły podstawowej: Hanna Busek

kategoria 4-7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum: Zuzanna Morga

w konkursie „Ach te wakacje” kategoria 1-3 szkoły podstawowej: Maja Kubica

kategoria 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum: Laura Musioł

w konkursie „Nie tylko bombka i choinka” kategoria 1-3 szkoły podstawowej: Hanna Jaros

kategoria 4-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum: Zhang Chuwan

Wszystkim uczestnikom, finalistom, zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy dużo kreatywności, radości w nauce języków obcych i dalszych sukcesów. Dziękujemy również wspaniałej komisji i sponsorom konkursu: Mniejszości Niemieckiej. Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego, Zespołowi Szkół Prywatnych, wydawnictwu Klett i wydawnictwu "Ze słownikiem"

Do zobaczenia w następnej edycji!