Iga Kulig z klasy 1 DP zdobywa wyróżnienie w konkursie na esej organizowanym przez Uniwersytet Northeastern w Londynie

Z radością informujemy, że nasza uczennica, Iga Kulig z klasy 1 DP zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie na esej organizowanym przez Uniwersytet Northeastern w Londynie. Temat eseju brzmiał: „Omów ryzyko społeczne i korzyści związane z generatywną sztuczną inteligencją (taką jak ChatGPT)”.

W swojej pracy Iga wnikliwie analizowała zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji. Podkreśliła potencjalne korzyści, takie jak wspieranie edukacji, poprawa efektywności pracy oraz innowacje w różnych dziedzinach życia. Jednocześnie zwróciła uwagę na ryzyka związane z dezinformacją, utratą prywatności oraz etycznymi wyzwaniami.

Chociaż esej Igi nie zakwalifikował się do finału, jej praca została doceniona przez jury za oryginalne podejście i głęboką analizę tematu. Jesteśmy dumni z osiągnięć Igi i gratulujemy jej sukcesu.