Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Językowe Wirtuozki: Licealistki Laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

5. i 6. kwietnia odbył się Finał 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, które stanowiły wyzwanie dla licznych uczestników. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazły się również dwie utalentowane licealistki: Maria Magdalena Rostek z klasy I DP oraz Sarah Cannon z klasy 0 DP2.

Komisja Egzaminacyjna oraz Prezydium Komitetu Głównego ogłosiły wyniki, wskazując 21 laureatów i finalistów. 5 miejsc przyznano ex aequo, z tego jedno potrójne. Maria i Sarah znalazły się w gronie laureatów zajmując odpowiednio 14. oraz 7. miejsce.

Uroczyste zakończenie finału odbyło się w niedzielę, 7. kwietnia, w prestiżowej Sali im. Lubrańskiego (Mała Aula) Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza. To właśnie tam, w atmosferze podniosłego świętowania, obie licealistki zostały uhonorowane za swoje wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie języka niemieckiego.

Ale to nie koniec korzyści, jakie niesie ze sobą tytuł laureata lub finalisty tej prestiżowej olimpiady. Zgodnie z przywilejami przyznanymi laureatom i finalistom, obie uczennice otrzymają ocenę celującą z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego. Co więcej, są one zwolnione z egzaminu maturalnego z tego języka. Na świadectwie dojrzałości umieszczona zostanie adnotacja o uzyskanym tytule laureata lub finalisty, a zamiast wyniku egzaminu maturalnego wpisze się "zwolniony".

To niezwykłe wydarzenie nie tylko docenia wysiłek i talent naszych uczennic, ale także stanowi inspirację dla całej społeczności szkolnej, zachęcając do dążenia do doskonałości i rozwijania umiejętności językowych.

Gratulujemy Marii Magdalenie Rostek oraz Sarah Cannon niezwykłych sukcesów i życzymy im dalszych osiągnięć w ich językowej podróży!

Ogromne podziękowania należą się także nauczycielowi przygotowującemu, dr. Michałowi Jakubskiemu. Ciężka praca zaowocowała pięknymi wynikami, dziękujemy!

POWRÓT