Na początku roku szkolnego Śląska Izba Lekarska wystartowała z akcją edukacyjną „Liczy się zdrowie” skierowaną do młodzieży. Co tydzień (w czwartek) za pośrednictwem medium społecznościowego do „sieci” trafi animacja dotycząca innego problemu. Pierwszy wyemitowany materiał poświęcony jest lekom uspokajającym, drugi – cyberchondrykom. Pozostałe tematy, które zostaną zainicjowane w formie multimedialnej pigułki z wiedzą i przestrogą to: e-papierosy, psychodrinki i ortoreksja.

Hasło tytułowe „Liczy się zdrowie” nie tylko podkreśla, jak ważną rolę odgrywa zdrowie w życiu każdego z nas, ale także fakt, że problemy zdrowotne przekładają się na konkretne liczby, liczby obrazują skalę problemów i zmuszają do refleksji. Akcja miała swój finał 22 października 2019 r. – tego dnia odbyła się zaplanowana konferencja z udziałem specjalistów od problemów, które grożą współczesnej młodzieży, a wielu młodych ludzi już się z nimi boryka. Nasi licealiści byli obecni na konferencji. Zaproszenie naszej szkoły jest wynikiem prowadzonej od wielu lat rzetelnej edukacji na tematy prozdrowotne oraz organizowania już od czterech lat Ogólnopolskiego Konkursu "Wszczep Sobie Zdrowie", który zdaniem NIL w znaczący sposób przyczynia się do podniesienia śiadomości prozdrowotnej młodzieży.