Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Drodzy Nauczycie Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach,
Mijają właśnie dwa tygodnie od czasu, kiedy to małe, mikroskopijne paskudztwo wysłało nas wszystkich, Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi, Uczniów, a wreszcie i Dyrekcję Szkoły do domów. Nie jest to dla nas czas łatwy. Funkcjonowanie w odosobnieniu, nierzadko na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, nienapawające optymizmem wiadomości płynące z mediów, poczucie niepewności i obawy o to, co przyniesie następny tydzień, jakoś, tak po ludzku mówiąc, nie pasują nam do tego, co dotychczas kojarzyło nam się z wiosną...
 
Tym większe moje uznanie i podziw budzi postawa, jaką ogromna, przytłaczająca większość z Was prezentuje w tym trudnym okresie! Po raptem dwóch, trzech dniach drobnego chaosu, niepewności i poszukiwań sposobów odnalezienia się w nowej rzeczywistości nasza Szkoła - w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej i wychowawczej - zaczęła praktycznie w pełni funkcjonować! Z podziwem i radością obserwuję, jak prowadzicie lekcje online, jak rzetelnie przygotowujecie materiały do opublikowania lub przesłania uczniom, jak nie szczędzicie im czasu, dobrego słowa, rady i otuchy, jak podtrzymujecie kontakt z ich Rodzicami i Opiekunami, wreszcie, jak sprawnie i bezproblemowo współpracujecie pomiędzy sobą. Z ogromną przyjemnością odbieram pozytywne sygnały od Rodziców, którzy wyrażają swoje uznanie dla sprawności, z jaką Szkoła odnalazła się w nowej, niespodziewanej sytuacji i dla poświęcenia, pracowitości, kreatywności i innowacyjności ogromnej większości z Was. Jestem z Was dumna!
 
Mam nadzieję, że już niedługo będzie nam wszystkim dane wrócić w mury Szkoły; że już niebawem wszyscy będziemy mogli - w dobrym zdrowiu i doskonałym nastroju - spotkać się na Witosa i w normalnych warunkach robić to, co kochamy i co wychodzi nam najlepiej na świecie: uczyć w szkole. Dziękując Wam, Drodzy  Nauczyciele, za Wasze wysiłki, pomysłowość i budującą, twórczą postawę, życzę nam wszystkim tego rychłego spotkania.
Nie ustawajcie!

Jolanta Kałuża
Wasza Dyrektorka
#zostanwdomu   #bedziedobrze
POWRÓT