Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Od 29 maja do 2 czerwca nasi nauczyciele w składzie: Janusz Woźniak, Patrycja Kostka i Magdalena Lenczowska uczestniczyli w mobliności Erasmus + KA210 "No to bulling" w Turcji. Nasi tureccy gospodarze nie mogli gościć nas w swoim rodzinnym mieście z powodu zniszczeń po ostatnim katastrofalnym trzęsieniu ziemi, więc spotkaliśmy się w mieście Sakarya. W projekcie uczestniczą zespoły z czterech krajów: Turcji, Polski, Portugalii i Rumunii.

Codziennie braliśmy udział w warsztatach dotyczących narzędzi i metod zapobiegania bullingowi. Nasz zespół przygotował prezentację na temat różnych rodzajów przemocy wśród młodzieży i związany z nią kahoot. Zaprezentowaliśmy również spektakl w języku polskim pt. "Mury III" nagrany przez licealistów ze Zduńskiej Woli, który swą premierę miał podczas konferencji Empatyczna Edukacja - Emaptyczna Polska. Nasi widzowie byli poruszeni niezwykłym przekazem emocjonalnym sztuki.

Po szkoleniach eksplorowaliśmy bliższą i dalszą okolicę Sakaryi. Odwiedziliśmy park przyrodniczy Ormania - niestety aura nie sprzyjała, padał ulewny deszcz , pojechaliśmy nad jezioro Sapança i zwiedziliśmy centrum miasta Adapazari, czyli nastarszą część Sakaryi.

Ostatniego dnia, już po oficjalnym zakończeniu projektu zwiedzaliśmy Istambuł. Zobaczyliśmy między innymi Błękitny Meczet, pałac Topkapi oraz meczet Hagia Sophia. To był bardzo owocny czas.

Wróciliśmy bogatsi o nowe wrażenia, doświadczenia i plany na następne projekty.

POWRÓT