Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Nie jesteś sam - wsparcie młodzieży w problemach psychicznych

Hania Ziemba i Estela Hytra z naszego liceum wraz z koleżankami Kingą Głąb z LO w Chorzowie Batorym oraz Emilią Maziarz z LO im. M. Kopernika zorganizowały inspirujące spotkanie w ramach projektu "You are not alone". Celem projektu jest dotarcie do młodych ludzi i nauczycieli z przesłaniem o znaczeniu zdrowia psychicznego i wsparcia społecznego. Chcą w ten sposób pomóc młodzieży borykającej się z problemami psychicznymi.

W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób z różnych szkół. Podczas wydarzenia zaprezentowano dane statystyczne ilustrujące rozmiar problemów psychicznych w społeczeństwie. Organizatorki przygotowały również quiz oraz przeprowadziły wywiad ze znanym wokalistą, Arturem Rojkiem, który dodatkowo wystąpił i zaśpiewał na wydarzeniu. Gość chętnie odpowiadał na pytania młodzieży, dzielił się swoją historią, opowiadał o swojej pasji do muzyki i drodze, którą przebył jako artysta. Nie mogło zabraknąć głosu psychologa. Pani Kateryna Bondarenko opowiedziała, jak i gdzie szukać pomocy psychologicznej. 

Całość miała miejsce w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii", w której uczniowie tworzą własną inicjatywę społeczną mającą przynieść zmianę sposobu myślenia i działania w wybranym przez siebie temacie. 

Mocno wierzymy, że spotkanie nie tylko podniosło poziom świadomości na temat problemów psychicznych, ale także dostarczyło wsparcia i inspiracji młodym ludziom.

Wielkie gratulacje, dziewczyny! To było dobrze przygotowane i przemyślane spotkanie. Dziękujemy. 

POWRÓT