W poniedziałek, 11 czerwca, w auli naszej Szkoły odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Konkursu "Wszczep Sobie Zdrowie". Konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego Piastów Śląskich we Wrocławiu, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Naczelnej Izby Lekarskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych i Prezydenta Miasta Katowice.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad cztery tysiące uczniów klas gimnazjalnych z całego kraju. Do wielkiego finału dotarło 18 spośród nich. Laureatami drugiej edycji konkursu zostali następujący uczniowie:

1. Miejsce - Karolina Pończyk z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej (nauczyciel – opiekun: Pani Anna Polinceusz)
  2. Miejsce - Filip Dziuba z Gimnazjum nr 17 w Tychach (nauczyciel – opiekun: Pani Małgorzata Niedziela)
  3. Miejsce - Dawid Krykowski, Szkoła Podstawowa nr 4 w Rybniku (nauczyciel – opiekun: Pani Justyna Nocoń)
  4. Miejsce - Julia Makles, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku (nauczyciel – opiekun: Pani Izabela Śledziona)
  5. Miejsce - Weronika Błaszkowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie (nauczyciel – opiekun: Pani Janina Kozyra).

Uroczystą galę finałową swoją obecnością zaszczycili: Pan dr n. med. Marek Asman, pracownik Zakładu Parazytologii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, będący jednocześnie Wiceprezesem katowickiego oddział Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego, Pani dr n. med. Mirosława Malara, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych i Pani Anna Packo, reprezentująca katowicką Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Finalistom i Laureatom konkursu oraz ich Nauczycielom – Opiekunom dydaktycznym, składamy serdeczne gratulacje!