Uczniowie naszego liceum, którzy wybrali profil medyczny oraz matematyczno-fizyczny mają niepowtarzalną okazję zgłębiać tajniki fizyki medycznej. Na zajęciach prowadzonych przez Panią Martę Skwarek, absolwentkę Fizyki Medycznej na Uniwersytecie Śląskim, próbują zrozumieć mechanizmy funkcjonowania organizmu ludzkiego. Poznają także metody fizyczne wykorzystywane we współczesnej medycynie. Zarówno diagnostyka, jak i terapia wielu chorób sprowadza się do wykorzystania zjawisk i procesów fizycznych. Program zajęć obejmuje również warsztaty praktyczne.

W ramach współpracy nawiązanej ze Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ŚMCEBI), 9 listopada 2017 roku uczniowie Wańkowicza wzięli udział w warsztatach w Zakładzie Fizyki Medycznej oraz nowoczesnych pracowniach biologicznych i biotechnologicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestnicy byli bardzo aktywni i zainteresowani.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć w Pracowni Termowizji, Ultrasonografii oraz Laboratorium Hodowli Komórkowej in-vitro.

Marta Skwarek