PTPI Katowice Students Chapter w Kalifornii

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
                                                                    Mark Twain

Podróże kształcą wykształconych. Od 29 stycznia do 10 lutego 2018 roku członkowie PTPI Katowice Students Chapter eksplorowali słoneczną, nawet o tej porze roku, Kalifornię. Po jedenastogodzinnym locie i prawie dwudziestogodzinnej podróży wylądowaliśmy na lotnisku w San Francisco, gdzie czekał na nas GMC Yukon XL. To był nasz środek transportu, którym przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów. Zaczęliśmy w Corte Madera na północ od San Francisco, odwiedziliśmy Alcatraz, samo San Francisco, Park Narodowy Yosemite, Dolinę rzeki Kern. niesamowitą Dolinę Śmierci, a w niej marsjańskie Zabriskie Point. Cudowne i emocjonujące chwile w Las Vegas, wizyta w Wielkim Kanionie Kolorado czy spacer po koronie Tamy Hoovera wielokrotnie wywoływały okrzyk "wow" wyrywający się z naszych płuc. A potem jeszcze pobyt w Venice Beach, spacer Walk of Fame w Hollywood i cały dzień spędzony w Universal Studio. Czas pobytu skończył się zbyt szybko, pełni wrażeń wsiedliśmy do super jambo Lufthansy w Los Angeles i bezpiecznie wróciliśmy do domu. Po cudownej letniej zimie kalifornijskiej przywitaliśmy zimę jesienną w Europie. Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi.