Mamy zaszczyt poinformować, że grupa naszych licealistów w składzie: Natalia Nowak, Jakub Łucki oraz Wiktor Kobiela zostali Finalistami Konkursu ŚFiStEk - Śląski Festiwal Myśli Strategicznej, Statystycznej i Ekonomicznej, którego organizatorem jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Naszych licealistów do udziału w konkursie zachęciła Pani Marta Skwarek, opiekun grupy. W konkursie wzięło udział 37 zespołów uczniów szkół średnich, którzy przez kilka tygodni systematycznie wykonywali przygotowane przez organizatorów zadania. Ich autorami byli naukowcy Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Poziom zadań, które sprawdzały nie tylko wiedzę, ale również analityczne i strategiczne myślenie, był naprawdę wysoki.

Serdecznie gratulujemy!