Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Konferencji Naukowej BIOMEDTECH SILESIA 2017 JUNIOR, która odbyła się 31 marca 2017 r. w siedzibie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. W ramach konkursu uczestnicy prezentowali swoje prace w sesjach: Junior - Gimnazjalista oraz Licealista.

Nasze szkoły - Prywatne Gimnazjum Amicus oraz Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza reprezentowały:

1. Aleksandra Syrkiewicz-Trepiak: Ozonoterapia – niedoceniona metoda leczenia. Opiekun pracy: Marta Skwarek.
  2. Olga Tomanek: Out of shade - so everything about development and therapy of depression. Opiekun pracy: Marta Skwarek.
  3. Izabela Wrzeska: Materials used in medicine. Opiekun pracy: Marta Skwarek.
  4. Magda Sajdak, Julia Plewniok: Ryzyko zarażenia Borrelią burgodorferi sensu lato, Anaplasmą phagocytophiulum i Rickettsią helvetica na wybranych terenach rekreacyjnych miasta Mysłowice. Opiekun pracy: mgr Artur Szymanek

Konferencja, której pomysłodawcą jest doc. Zbigniew Nawrat - kierownik Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, corocznie jest poświęcona postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej. W każdej edycji uczestnicy prezentują wiele interesujących prac z obszaru nauk technicznych, biologicznych i medycznych, związanych z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia.

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród narodzonych znalazły się nasze uczennice:

Magda Sajdak i Julia Plewniok z klasy 1 LO, które zajęły 1 miejsce, otrzymując statuetkę BMT SILESIA JUNIOR i możliwość wystąpienie na Sesji Laureatów 7 kwietnia 2017 r.
Olga Tomanek, uczennica klasy 0DP, której Jury przyznało 3 miejsce!

Gratulujemy i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konferencji w  przyszłym roku!