Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Sukcesy naszych maturzystów

Wańkowicz swoimi uczniami i absolwentami stoi. Pragniemy donieść, że tegoroczną maturę w Polskim Programie zdaliśmy na 100%, podczas, gdy średnia ogólnopolska zdawalności to około 78%.  Żadnych poprawek u nas. A i nasze średnie z poszczególnych przedmiotów maturalnych biją te ogólnopolskie na łeb, na szyję.

Język polski podstawowy to 69%, podczas gdy w Polsce to raptem 54%, matematyka podstawowa: u nas 68%, reszta kraju 58%. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja z obowiązkowym językiem angielskim: na podstawie prowadzimy 90% do 76%. Podobnie w przedmiotach dodatkowych zdawanych w zakresie rozszerzonym.  

Matura Międzynarodowa w Programie IB DP to nie mniejszy sukces, pełne wyniki i zestawienia będą znane w sierpniu, ale już dziś możemy stwierdzić, że adepci tej ścieżki nauki w naszym Wańkowiczu nie pozostali w tyle. Wcześniej kandydowali na renomowane uczelnie wyższe za granicą  i w Polsce, dzisiaj mogą się już czuć ich studentami. Trzy lata nauki i poszukiwań zaowocowały - ci, którzy skończyli  International Baccalaureate Diploma Program to kolejni nasi bohaterowie majowych zmagań egzaminacyjnych.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować naszym Jednym i Drugim Absolwentom i życzyć Wam Kochani powodzenia i trafnych wyborów w przyszłości.  Bo Wańkowicz takim trafnym wyborem był i jest. Szczęśliwej Drogi!

POWRÓT