Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Kryptowaluty - wolność, opozycja, przyszłość?

Wiedza o nowych technologiach to przyszłość młodego pokolenia, warto ją znać. Kryptowaluty to jeden z tych tematów, który budzi duże emocje.

W auli odbyło się niezwykle inspirujące spotkanie w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii". Uczniowie z klas 1 LO, 2 LO, 3 LO oraz 0DP1 mieli okazję uczestniczyć w prezentacji, która rzuciła nowe światło na temat kryptowalut oraz ich roli w dzisiejszym świecie.

Podczas spotkania gościliśmy pana Kacpra Zagałę, asystenta w Katedrze Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Benedykta Kozickiego, studenta Informatyki i Ekonometrii, przewodniczącego Koła Naukowego Klub 256 - kryptowaluty i blockchain. Ich prezentacja pt. "Kryptowaluty - wolność, opozycja, przyszłość?" poruszyła podstawowe informacje  społeczne i ekonomiczne związane z fenomenem kryptowalut.

Omawiane zagadnienia dotyczyły nie tylko samej natury kryptowalut jako środka płatniczego, ale również ich potencjalnej roli jako symbolu wolności finansowej oraz instrumentu alternatywnego wobec tradycyjnych systemów bankowych. Dyskutowano również o innowacyjnych technologiach takich jak NFT oraz portfele kryptowalut, w tym popularny MUUN, które zmieniają sposób, w jaki myślimy o finansach i przyszłości gospodarki.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom oraz naszym wyjątkowym gościom za wzbogacenie naszej wiedzy i zaproszenie do refleksji nad tym, jak kryptowaluty mogą kształtować naszą przyszłość. Dzięki organizatorom, uczniom kl. 2LO za zaproszenie ciekawych gości na prelekcję. Po końcowych oklaskach i rozmowach było widać, że temat był ciekawy dla sporej grupy uczniów.

POWRÓT