18 września 2018 r. w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach miały miejsce warsztaty metodyczne. Wzięło w nich udział prawie trzydziestu nauczycieli języka niemieckiego z województwa śląskiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez mgr Małgorzatę Bubik – nauczycielkę naszej szkoły i prezesa Katowickiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Języka Niemieckiego.

Warsztaty otworzyła Pani Małgorzata Bubik, która opowiedziała o planach na nowy rok szkolny 2018/2019. Ciekawe i pouczające wykłady wygłosili przedstawiciele wydawnictw: mgr Wisława Iwaniak reprezentująca wydawnictwo Pearson, mgr Joanna Olszewska z Wydawnictwa Szkolnego PWN i mgr Anna Rosół z wydawnictwa Lektorklett.

Ponadto dr Barbara Czwartos z RODN „WOM” w Katowicach wygłosiła prelekcję na temat wykorzystania filmów na lekcjach języka obcego, a mgr Dorota Szewczyk z CDN w Sosnowcu opowiedziała o wykorzystaniu gry miejskiej w nauczaniu języka obcego. Na zakończenie odbyło się spotkanie członków PSNJN Oddziału Katowice, na które przybyła pani Iwona Hanysek - doradca ds. dwujęzyczności.

Wszystkie wystąpienia wysłuchane zostały z wielką uwagą. Naszym prelegentom pięknie dziękujemy. Kolejne warsztaty metodyczne odbędą się 5 marca 2019 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy.