Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

X Wielki Finał Zwolnieni z Teorii

23 maja 2024 roku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbył się Wielki Finał Zwolnionych z Teorii. To wyjątkowe święto projektów społecznych zrealizowanych w X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. To był dzień, w którym nagrodzone zostały projekty mające pozytywny wpływ nie tylko na lokalne społeczności, ale też na miliony beneficjentów w całej Polsce, a nawet za granicą! 

W ramach Wielkiego Finału przygotowano wiele niespodzianek. Były m. in.

  • Strefy z atrakcjami jak np.: Strefa Integracji, Strefa Inspiracji, Strefa Chillu, Strefa Stoisk Partnerskich, Strefa Rozwoju Projektu, Strefa Ekspercka, Strefa Nauczycieli i Dyrektorów oraz Strefa VIP.
  • Pitch Contest - ćwierćfinały i półfinały, w którym Finaliści i Finalistki mieli szansę na pokazanie swojego projektu przed setkami osób na widowni oraz jury złożonym z przedstawicieli świata biznesu.
  • Gala Srebrna, na której rozdano Srebrne Wilki dla najlepszych projektów z każdego województwa.
  • Gala Złota, podczas której nagrodzone zostały najlepsze z najlepszych projektów. 
  • Były strefy partnerów, jak PwC, Pracuj.pl, ING
  • Strefa Food Trucków
  • i jeszcze wiele więcej.

Na Gali Finałowej pojawili się wyjątkowi goście. Byli ministrowie i sekretarze stanu z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa ds. Unii Europejskiej, rektorzy uczelni wyższych, Prezydent Warszawy, partnerzy biznesowi Fundacji Zwolnieni z Teorii oraz prezesi instytucji finansowych i wielu specjalistów.

Z naszej szkoły na finał przyjechali: Agata Flak, Eliza Masłowska, Emilia Badura, Hania Ziemba, Iga Kulig, Victoria Konik i Cyprian Kłuskowicz. Wszyscy wspólnie stwierdzamy, że wydarzenie było niesamowicie przygotowane! Robiło ogromne wrażenie i dawało pozytywnego "kopa" do realizacji przyszłych projektów.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła 131 miejsce na 458 zakwalifikowanych szkół średnich. Na Śląsku byliśmy na 21 pozycji, a w Katowicach na 3! 

Nasz najlepszy projekt szkolny - You are not alone, nagrodzony Brązowym Wilkiem zrealizowały: Hania Ziemba, Emilia Maziarz i Kinga Głąb (LO Chorzów). Nasze gratulacje! To był świetnie przygotowany projekt, który wyszedł poza mury szkoły. Wydarzenie wsparł swoim występem m. in p. Artur Rojek. Projekt żył w mediach społecznościowych, gdzie dziewczyny zamieszczały posty informujące o swoich działaniach. W taki sposób, jak widzieliśmy na finale, działały zespoły, które były wysoko oceniane przez jury. Na pewno warto zaczerpnąć z nich przykład.

Warto dodać, że projekty o podobnej tematyce, jak You are not alone znalazły się w ścisłej czołówce nagrodzonych prac, a więc temat był bardzo popularny.

POWRÓT