Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice Uczniów, Nauczyciele i Uczniowie naszego Zespołu Szkół,

Niestety, wobec uderzającej w Polskę, piątej już, potężnej fali zakażeń koronawirusem, po raz kolejny przychodzi nam wszystkim zmierzyć się wyzwaniem nauki zdalnej. Z dniem 27 stycznia cały proces kształcenia w klasach piątych szkoły podstawowej i starszych, również licealnych, przeniesiony zostaje do przestrzeni internetowej. Spośród całej rzeszy uczniów, dla których lekcje prowadzone będą w formie zdalnej, jedynie tegoroczni maturzyści korzystać będą mogli z zajęć konsultacyjnych, prowadzonych na terenie Szkoły. Wszystkie, planowane na najbliższe tygodnie zajęcia rekreacyjne, wyjścia poza teren Szkoły i wycieczki dydaktyczne odbędą się w innych terminach, kiedy możliwy będzie powrót do stacjonarnego trybu pracy i nauki.

W niedawnym czasie, zmierzając do podniesienia poziomu integracji form pracy z uczniem, Szkoła uzyskała dostęp do platformy MS Teams, z wykorzystaniem której prowadzone będą teraz wszystkie (poza sytuacjami wyjątkowymi) zajęcia zdalne. Wierzę, że zastąpienie dotychczas używanych platform Zoom i Google Classroom nowym, oferującym więcej możliwości i integrującym funkcje obydwu wcześniejszych narzędziem, zaowocuje jeszcze wyższą efektywnością procesu nauczania on-line.

Naszych Drogich Uczniów serdecznie proszę o wykazanie postawy odpowiedzialności, rzetelności i uczciwości w podejściu do szkolnych obowiązków. Już za niewiele ponad dwa tygodnie, w okresie ferii zimowych, będziecie mili okazję odetchnąć od nauki i codziennej szkolnej rutyny. Teraz postarajcie się „wejść na wysokie obroty” i wykorzystać czas zdalnych zajęć jak najlepiej i najefektywniej! Proszę, bądźcie obecni, aktywni i zaangażowani na lekcjach.

Ufam, że już w poniedziałek, 28 lutego, po powrocie z zimowego wypoczynku wszyscy zdrowi i zregenerowani będziemy mogli spotkać się na wspólnych zajęciach w budynku naszej Szkoły przy Witosa 18. Wiem, że wszyscy z niecierpliwością będziemy czekać na ten moment.

Życząc wszystkim z Państwa: Rodzicom Uczniów, Uczniom i naszym Nauczycielom zdrowia, wytrwałości i pozytywnej energii, napędzającej do działania, łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam.

Jolanta Kałuża