Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza

Nabór na rok szkolny 2021/22 już trwa!

W naszej szkole co roku uczniowie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Od wielu lat również realizujemy projekty w ramach programu „Zwolnieni z Teorii”. W tym roku zaangażowali się uczniowie klas pierwszych naszego liceum, a ich opiekunem była pani Małgorzata Bubik. Od września do kwietnia zrealizowano trzy duże projekty, których głównym celem było wsparcie finansowe Hospicjum Cordis. Powstały trzy 3 grupy projektowe: „mikołajki”, „jarmark świąteczny” i „tłusty czwartek”. Każda grupa zorganizowała mały kiermasz szkolny, by zdobyć fundusze na realizację swojego projektu. Zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawiciela programu „Zwolnieni z Teorii”, który przybliżył uczniom i nauczycielom zasady działania platformy  i najważniejsze zasady realizacji projektu.

Dzięki działaniom naszych grup projektowych została zorganizowana:

  • zbiórka zabawek i słodyczy dla podopiecznych Hospicjum Cordis
  • spotkanie mikołajkowe w Hospicjum Cordis
  • walentynki dla podopiecznych Hospicjum Cordis
  • dwudniowy jarmark bożonarodzeniowy, z którego pieniądze zostały przekazane Hospicjum Cordis
  • Tłusty czwartek, czyli sprzedaż pączków, sprzedaliśmy 1450 pączków!!!!
  • Zakup karmy dla Stowarzyszeniem Pomocy Bezdomnym Zwierzętom ,,Kocimiętka”

 

Uczniowie, realizując projekty, angażowali do pomocy również uczniów młodszych klas, wspólnie wyjeżdżali do Hospicjum Cordis i  w szkole w wiele aktywności wciągali dzieci i młodzież a nawet nauczycieli. 

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomyślnego zakończenia projektów i uzyskania pozytywnej oceny w programie „Zwolnieni z Teorii”

POWRÓT